על חטא היוהרה, צניעות, הסתפקות במועט ושינוי קריירה

July 30, 2020


 

שנים עבדתי בשוק ההייטק עם אנשים ברמה גבוהה מאד מכל רחבי הגלובוס. כידוע שוק ההייטק משופע במשכורות גבוהות לעובדים לצד תנאים סוציאליים פנטסטיים .אולם מצב זה אינו ייחודי אך ורק להייטק. אנשים רבים בשווקים כמו שוק ההון ובנקים, חברות ביטוח , חברת חשמל ( רשימה חלקית) פיתחו סוג של יוהרה ותחושה ששום דבר לא יכול לקרות להם.

 

לאורך השנים היו לי מספר דוגמאות למצבים אבסורדים שלא ניתן להאמין שקרו באמת. היה לי עובד בחטיבה שהיה לו חתול. הוא פנה אלי כמנהלת משאבי אנוש שלו עם בעיה, סיפר לי שהוא נוסע לחו״ל ואין לו בייביסיטר לחתול. לדעתו הייתי צריכה לעזור לו עם זה. בנוסף בפרויקט מסוים שאילץ עובדים לעבוד ביום שישי, אנשים סירבו לאכול פיצה ודרשו שיזמינו להם טייק אווי ממסעדות נבחרות..

 

מטורף לא? לאן הגענו? היום זה לא היה קורה..

 

פרוץ הקורונה הוא אירוע שמעולם לא נתקלנו בו במהלך חיינו. לפי עמרי בריל, מנכ״ל, מגזין סטטוס, אין ספק כי נגיף הקורונה ייכנס לספרי ההיסטוריה וייזכר לדורות בשל ההשפעות שלו על כל העולם. כולנו עוברים שיעור בצניעות. תחושת העליונות שלנו כאנושות בלתי מנוצחת וחזקה מאי פעם, באופן אירוני למדי, מגיע איש בודד שמשתעל בשוק בווהאן ומוריד את כל העולם .על הברכיים.

 

צניעות זו מעלה חשובה. ואיזו נקודות נוספות ניתנות לציון לטובה?

 

הסתפקות במועט. רובנו כפרטים וגם הארגונים העמסנו בגדים, תכשיטים, מוצרים, שבמשך שנות דור לא נגיע ללבוש או להשתמש בכולם. היום אנחנו יודעים כמה דברים מיותרים צברנו ומה חשוב באמת בחיים.

 

הקורונה הכלכלית-שינוי קרייירה.

 

כתבה בכלכליסט מספרת על מספר עובדים שעשו שינוי בקריירה. לדוגמא אנשים שפתחו עסק בתקופה זו. ביניהם גלעד הרפז, בעל פיצריה ביפו, שפתח את הפיצרייה במהלך תקופת הקורונה. גלעד מספר: "זו צורת הבילוי החדשה . העסק מבוסס על משלוחים וטייק אווי. אנשים קונים יושבים על ספסלים ועל ארגזי בירה מפוזרים ברחבי המדרכה.".

 

בנוסף, עמית כהן, קונדיטור הפך משכיר לעצמאי למרות שחזר לעבודתו במסעדה הוא מתכנן להמשיך את העסק מהבית. "זה היה החלום שלי לפתוח בית קפה פיראטי כזה, שאנשים יבואו אלי הבייתה. בתקופת הקורונה זה היה מוזר כי אי אפשר היה להיכנס אבל לאט לאט אנשים התחילו לחזור, הביאו חברים והתחילו להישאר, לקשקש."

 

אלה רק מספר שינויים לטובה שקיבלנו בזמן הקורונה..

 

האם גם אתם מרגישים את השינוי שעברנו? חיים יותר בצניעות? האם לדעתכם נחזור לסורנו כשהכל ייגמר?

 

"אנו גאים מטבענו וצנועים בעל כורחנו." ~ פייר רוורדי

להתראות, שרי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שבת של שלום, שרי

Please reload

Recent Posts
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • LinkedIn Social Icon