עצות ניהוליות לחיים מאת הנסיך הקטן לקראת השנה החדשה שבפתח.

September 26, 2019

היום אני רוצה לדבר איתכם על ניהול עצמי. נושא אותו אני מלמדת את הנועצים שבאים אלי ליעוץ קריירה  וגם מיישמת על עצמי בחיים.. לקחת אחריות על החיים שלנו ולהיות מחויבים לדרך ולמטרה ולא משנה מהו האתגר.

פרופסור רוברט גלפורד, מרצה לנושא מנהיגות באוניברסיטת הארווארד בארה"ב השתמש בדימויים מתוך הסיפור שנכתב ע"י אנטואן דה סיינט אקזופרי כדי ללמד מנהיגות מהי.    

אל תסתכל בקנקן.

אסטרונום תורכי בכנס בינלאומי לאסטרונומיה הציג את תגליתו לגבי אסטרואיד מסויים, אבל בגלל לבושו המיוחד  איש לא האמין לו. כאשר בא עם חליפה ועניבה, כבר קיבלו את דעתו...

אנו מגבשים דעה על אנשים אחרים בפעם הראשונה שאנו פוגשים בהם, ובונים התרשמות המבוססת רק על "תמונת-בזק" של מידע. אמנם למדו אותנו "לא להסתכל בקנקן" וש"לא כל מה שנוצץ הוא זהב", אבל גם כאנשים אנו חוטאים בהטיית הרושם הראשוני. באופן כללי, אנחנו מאמינים שמראה והתנהגות משקפים תכונות, נטיות ואורח חיים.

פרופורציות בחיים

הנסיך הקטן שאל: "בשביל מה יש קוצים?..."
"עניתי לו בלי לחשוב: בשביל שום דבר, הקוצים הם סתם רשעות מצד הפרחים, זה הכל!.... "
"אני לא מאמין לך! הפרחים חלשים. הם תמימים. הם עושים כמיטב יכולתם לתת לעצמם הרגשת ביטחון. נדמה להם שהם מפחידים בקוצים שלהם..."

מה זה אומר בעצם?

מנהל  ישיר יכול להיות מנהל טוב, מקדם, מפתח ומלמד, אבל יכול להיות גם מנהל מהגיהנום: כולו קוצים, מעליב, שמרני, לא מפתח, ממדר אחד כזה שידחוף אותך לחפש מקום חדש.

הסתכלות נוספת שאני מציעה היא שאותו מנהל חסר ביטחון, מנהליו רודים בו והוא עושה העברה של היחס כלפיו ליחס שלו אל העובדים שלו. לכן הקוצים הם בדרך כלל הדרך שלו להתגונן.

הקשב לעצמך

"שלום, אמר השועל. והנה הסוד שלי. הוא פשוט מאוד: רק בלב אפשר לראות היטב. מה שחשוב באמת, סמוי מן העין."

ואכן כאשר מגיע אלי נועץ שמחפש כיוון חדש בקריירה ומעולם לא היה מודע ליכולות שלו,  חשוב לי להראות לו צדדים נוספים באישיות שלו: היכולת להעיז, להוביל פרויקט, לקחת אחריות, לפתור בעיות מורכבות.

אני מלמדת את הנועצים שלי לדעת לנסח את החוזקות שהם ביטאו בעבודה אך ראו את זה כמובן מאליו.

בראיון עבודה, חשוב לפרט את החלק שלך בפרויקט.

לסיכום אני מאחלת לכולנו שנה טובה

 

 

Please reload

Recent Posts
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • LinkedIn Social Icon