5 טעויות נפוצות בתהליך חיפוש העבודה

August 8, 2016

 

 

החלטת להחליף מקום עבודה והכנת קורות חיים כפי שנראה לך הכי נכון והכי טוב. הוספת מעט פרטים, החסרת אחרים ואתה מרגיש נוח עם התוצר הסופי.

רציתי לדבר איתך על כמה טעויות נפוצות שרצוי להימנע מהן. לדוגמא: יצירת רצף שנים בקורות החיים: בין אם הסיבה היא לימודים, עבודה, שרות צבאי, נסיעה לחו"ל ועוד.

  1. רצף בקורות החיים?

נשמע טריויאלי, אך עדיין ניתן למצוא אנשים שמעדיפים להסתיר מקום עבודה בו חוו קשיים. לדלג על התקופה הזו על מנת להימנע משאלות לא נעימות בשלב הראיון. אז קבלו עצה מקצועית. עדיף רצף בעייתי מאשר פער בלתי מוסבר.

  1. רצוי שהמייל יצא ממך ולא מאשתך.

אתה עסוק בעבודה, הבוס מנדנד לך, הלקוחות לוחצים ואין לך זמן להתפנות לחיפוש העבודה. אשתך רוצה לעזור ומציעה לשלוח את קורות החיים שלך מהחשבון שלה.

טעות!

מה חושב המעסיק שמקבל קורות חיים מבלהה כשבעצם הוא רצה לגייס את משה? אם זו משרה בכירה על אחת כמה וכמה עדיף שהמייל יצא ממך על מנת להוכיח רצינות ולקיחת אחריות.

  1. חוסר מידע על התפקיד בחברה הספציפית.

רוב האנשים פונים לכל המשרות שהגדרת התפקיד שלהם זהה. לא משנה מה התוכן – יורים לכל הכיוונים. למשל מנהל שיווק. אתה שולח לכל המשרות כי "צריך להתפרנס". מגיע לראיונות לא רלוונטיים, תפקיד קטן/גדול, תחום שלא ממש מקדם אותך. רצוי לראיין את המראיין על מנת לקבל כמה שיותר פרטים, לברר את כל האינפורמציה על החברה. אפשר לבדוק בGoogle ולהחליט אם כדאי לעבוד שם לפחות לפי המידע ההתחלתי.

  1. אני שונא פוליטיקה..

רוב האנשים שונאים פוליטיקה ארגונית. האמת היא, שפוליטיקה ארגונית יכולה לחבל בהצלחת הארגון.

אחת הטעויות הנפוצות הינה לאמר את זה בראיון. פוליטיקה ארגונית היא חלק מהלמידה של הארגון. יחסי כוחות, קליקות, חברויות, מותר ואסור במקום העבודה. למרות שאתה שונא את זה, זה קיים בכל הארגונים במידה כזו או אחרת. אם אתה רוצה להגיע לתפקיד בכיר, אתה חייב ללמוד איך להתנהל ב"ג'ונגל" הארגוני, ליצור אמון ולהשתלב.

  1. כל אחד צריך לדעת לשווק את עצמו. או..אתה המותג.

אני מותג? כמה פעמים אני שומעת את המשפט הבא: אני גרוע/ה בשיווק עצמי. לא נעים לי לדבר על עצמי. תבדקי אם המנהלים שלי מה הם היו אומרים עלי... אז זהו שלא.

כל אדם צריך לדעת מהן החוזקות שלו ולהבליט אותן. אם אתה איש עומק, מתכנן היטב או שנחנת ביכולת יזמות ויצירתיות, תבליט את זה.

 

 

 

Please reload

Recent Posts
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • LinkedIn Social Icon