חושבים שראיון עבודה בסקייפ אינו רלוונטי עבורכם? ממש לא בטוח

 

גם אם אתם נמצאים בתהליך חיפוש עבודה ונראה לכם כי לא תרואיינו בסקייפ 
הרי שיש יש לא מעט חברות רב לאומיות אשר להן סניפים בארץ ואשר משלבות ראיון עבודה בסקייפ עם מנהל מגייס או מנהל בכיר יותר הנמצא במדינה אחרת.

לכן, חשוב להיות מודעים לאפשרות זאת ולכללי הערכות וההתנהלות במהלך ראיון עבודה שכזה.

ובכן, כיצד להיערך לראיון עבודה בסקייפ?

1. לבוש - בניגוד לראיון עבודה המתנהל פנים אל פנים, בראיון סקייפ הלבוש מתייחס גם לתמונת הפרופיל שלכם ולשם המשתמש ((user name) שבחרתם. נהגו בתבונה ובחרו תמונה ושם משתמש שיעבירו מסר לגביכם ולגבי הדרך בה אתם רוצים להיתפס בחברה העסקית אליה אתם מעוניינים להיות מגויסים.

לכן, אל תשתמשו לדוגמא בתמונה בה אתם מרכיבים משקפי שמש או מצולמים בערסל באחד מחופי הים בתאילנד - השאירו תמונות אלו לחברים שלכם. בחירות נכונות אלו ימנעו גיבוש דעה מוקדמת ע"י המראיין שלכם טרם התחלתם כלל את ראיון העבודה.
לגבי פרטי הלבוש האחרים והכוונה הפעם לבגדים - לא משנה מה השעה בה אתם מתראיינים, התייחסו לכך כאילו אתם נפגשים במשרד לראיון עבודה פנים אל פנים והתלבשו בהתאם.

2. ניירת - הראיון בסקייפ מאפשר לכם להצטייד ולהיעזר במסמכים נוספים אשר לא הייתם יכולים להיעזר בהם בראיון פנים אל פנים. הכינו מבעוד מועד את קורות החיים וכל מסמך אחר שעשוי להיות לכם לעזר ליד המחשב. רק זיכרו כי במידה ואתם נעזרים במסמכים במהלך הראיון אל תשקיעו זמן רב בבחינת המסמכים במהלך הראיון על חשבון הפניית מבט ישיר למצלמה.

3. תקלות? לא אצלנו - כדי להימנע מתקלות מביכות עם תחילת הראיון כגון הסאונד שלא נשמע ממש טוב, התאורה שאינה מספיקה אני ממליצה לעשות בדיקה מקדימה ולהתחבר בסקייפ עם אחד מהחברים שלכם ולוודא כי אתם נראים ונשמעים כראוי.
במידה ואיכות המיקרופון אינה טובה, מומלץ לחבר מיקרופון נוסף. זכרו, אם יש ספק אז אין ספק! התוספת בהחלט כדאית כדי שהמראיין ישמע לא רק את "מה" אתם אומרים, אלא גם את "איך" אתם אומרים.

4. סביבה - העיפו מבט לאחור ממקום מושבכם, ודאו כי הסביבה בה אתם יושבים ואשר נקלטת בעדשת המצלמה מסודרת ואינה כוללת "רעשי" רקע אשר עשויים למשוך את תשומת ליבו של המראיין (שעון קוקייה מתקתק או מדף ספרים עמוס ומבולגן למשל). חדר יעודי שקט יהיה מצויין לצורך הראיון.

5. נוכחות - בניגוד לראיון פנים אל פנים, בראיון סקייפ כל אחד מהצדדים יכול להיות מוסח בקלות ע"י הודעות קופצות או חלונות פתוחים במחשב. מטרתכם היא לשמור את תשומת ליבו של המראיין ממוקדת בכם. היו מודעים לכך והפגינו נוכחות פעילה במהלך הראיון, לנוע על הכיסא או להניע את הידיים בהקשרים הנכונים יכולים להוות פתרונות טובים למשיכת תשומת הלב של המראיין והמשך התמקדות בכם.

ואחרון חביב, השתדלו למקד כמה שיותר את מבטכם למצלמה ולא למסך וכך תראו כאילו אתם מביטים ישירות לעיני המראיין בדיוק כפי שהייתם נוהגם בראיון פנים אל פנים.

 

 

Please reload

Recent Posts
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • LinkedIn Social Icon