שכיר או עצמאי, אין קיצורי דרך...

February 24, 2016

לאחרונה הייתי בקשר עם מספר נועצים מתחומים מגוונים- שכירים ועצמאים כאחד. כולם נמצאים בצומת דרכים ומחפשים את "הדבר הבא" . מה שמאפיין אותם זה הרבה,ניסיון, מקצועיות ללא פשרות, מעמד והכנסה נאה . להלן מספר דוגמאות:

יונתן - במהלך כל הקריירה שלו היה עצמאי במגוון תחומים. יונתן אדם מוכשר ביותר ואכן הצלחתו בפיתוח עסקיו הביאה את משפחתו לרווחה כלכלית. אלא שהמציאות הכלכלית בתחום שיונתן עוסק בו, הביאה אותו למכור את העסק וכעת הוא מחפש את דרכו החדשה – בין כשכיר ובין כעצמאי.

ירון- עובד שנים כשכיר בתפקידי ניהול בכירים. אדם יציב ואחראי, ניהל מאות עובדים, תקציבי ענק, תהליכים ארגוניים בארגונים המובילים בארץ. גם פה המציאות היא כזו שהחברה שואפת להתייעל ולכן החליטה לייתר את התפקיד שלו לצורך התייעלות כלכלית.

בצומת דרכים זה, הדבר לא נותן מנוח, מה הדבר הנכון לעשותו?

היה בטוח, כי אין תשובה אחת ויש לבחון את כל האופציות בידיעה, שכל דרך בה תבחר, כרוכה בהשקעה רבה, לאורך זמן ,כאשר יש לצידה תגמולים אך גם מחירים.

כל אדם צריך לעשות עם עצמו שיחה כנה ואמיתית לגבי החזון שלו. איך הוא רואה את עצמו מעביר את 20 השנים הבאות , בהנחה שכיום תוחלת החיים עלתה והחיים לא נגמרים בגיל 67, נהפוך הוא העשייה מותירה את האדם חיוני, ער, פעיל ובריא הרבה יותר.

ומה השלב הבא? חשובה מאד סביבה תומכת מכיוון המשפחה, האשה, הילדים. נניח והחלטת להיות שכיר, התהליך עד למציאת עבודה הולמת יכול לקחת זמן רב ... לחליפין, לפתח עסק עצמאי לוקח כ-3 שנים. בין אם החלטת ללכת בכיוון שכיר ובין אם בכיוון עצמאי הזמן ,ההשקעה והנושא הכלכלי הם מרכיבים חשובים שיש לקחת בחשבון.

בנוסף אתה חייב תוכנית עבודה, הכוללת יעדים ולוחות זמנים – זאת על מנת שתוכל לעקוב אחר התקדמות התוכנית.

במהלך הדרך תלמד המון , תעשה שגיאות, תשנה החלטות, אך התחושה שלקחת את גורלך בידייך – היא תחושה נהדרת. לא עוד תלות באחרים, אלא אתה המניע את העתיד שלך.

זה תלוי רק בך! בהצלחה!

 

Please reload

Recent Posts
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • LinkedIn Social Icon