שינוי קריירה באמצע החיים

February 24, 2016

 

לפעמים צריך לחשוב אחרת, להעיז, להיפטר מהשדים הפנימיים שלנו ולצאת לדרך חדשה.

כל העת דוחפים כלפי מעלה את גיל הפרישה לנשים ל-67. אבל מי יעסיק את הסבתות? לא כולן נראות ומפזזות כמו דליה מזור ב"רוקדים עם כוכבים".

האם נשים נידונו לחרפת רעב? או רק להיסמך על הפנסיה של הבעל? האמהות שלנו צדקו כשאמרו לנו לחסוך למען הביטחון הכלכלי העתידי...........

התחלתי להתנדב בעמותת "רוח נשית" באימון נשים נפגעות תקיפה מינית למציאת עבודה ויציאה לחרות כלכלית.: אני מאמנת משתתפת בתוכנית ועוזרת לה למצוא תעסוקה אם כשכירה או כעצמאית. נותנת לה כלים לעמוד על הרגליים.

ובכלל, אמא שלי שהייתה פמיניסטית בלי לדעת מזה, נהגה לאמר:" אישה לא צריכה להיות תלויה בגבר. אשה צריכה את ההשכלה שלה, המקצוע שלה וההכנסה שלה. שלעולם לא תצטרכי לבקש או להיות תלויה"..

לאחרונה התחוורו לי הדברים. שכיר/ה שעוברים את גיל 50, הופכים להיות ה"מבוגרים" האלה שצריך להחליף אותם בצעירים ולרענן את הכוחות. ומה יעשו המבוגרים?

אז זהו שיש פתרון.

זה הזמן לעצמאות כלכלית. כלומר – להיות יועצת. עצמאית. מומחית בתחומה.

זה הזמן לעשות שינוי בראש. לעמוד על הרגליים למרות הקשיים ( אתגרים בשפת אנשי "משאבי אנוש") את מנהלת את הקריירה שלך. עם העושר של הנושאים שאת מתמודדת איתם ביומיום במסגרת העבודה , למה לא למנף את זה לכיוון של ייעוץ לנשות משאבי אנוש צעירות ? נשים בנות 30 , עם מעט ניסיון חיים , אשר צריכות לייעץ למנהלים , מנוסים ומבוגרים מהן בהרבה..

כמומחית לתחום, ראיתי כבר הכל. זה בדיוק הזמן והמקום להשתמש בזה במקומות אחרים. בהייטק קוראים לזה Reuse של הניסיון המצטבר על מנת לעזור לאחרים ופחות מנוסים. ובכלל, למה לא לייעץ למנהלים דבר אותו אני עושה מזה שנים רק בכובע אחר?

ממקום יותר נקי, אובייקטיבי, מפרספקטיבה של החיים עצמם ולא רק מהזווית המצומצמת של החברה שאני מועסקת בה שלעולם לא תהיה נטולת אינטרסים..התחלתי לראות את היופי בדבר. היום אני הופכת להיות מ"רופאת משפחה" ל"רופא מומחה"...

אז מה יותר יוקרתי בעצם?

Please reload

Recent Posts
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • LinkedIn Social Icon