קריירה כאשת משאבי אנוש , מנהלת גיוס או מנהלת משאבי אנוש?

February 24, 2016

 

 

 

מי שמבין מהו תפקידה של מחלקת גיוס בחברה, מבין שזו חייבת להיות "סיירת מטכ"ל" בתחום משאבי אנוש. מחלקת גיוס אינה חברת השמה חיצונית אלא ה-Interface הראשון של המועמד עם החברה. אני אוהבת להגדיר אשת גיוס מצליחה כבעלת "דם בעיניים וסכין בין השיניים" בדיוק כמו אנשי מכירות טובים.

רכזות הגיוס חייבות להיות ממותגות היטב שכן מועמד לעולם יעדיף לפנות למי שנראית לו ב- LinkedIn כ"מנהלת גיוס" ולא כפונקציה אדמיניסטרטיבית שולית למשל כזו שמוגדרת "מגייסת" או "Assistant". מועמד רוצה להרגיש שהוא "המועמד המועדף" , שהפרופיל שלו ב LinkedIn מושך .ה-"Recruiters שדיווחו אלי בארגון האחרון בו עבדתי , נשות מקצוע מעולות, שאפתי להפוך אותן ל"Recruiting Manager", ואפילו ליצר "אפקט פיגמליון" במידת הצורך. השינוי הכרחי מאחר ובעצם הן מנהלות את הלקוח בהיבט החשוב ביותר – ההון האנושי שיבנה את החטיבה!

ראיית המטרה המשותפת ומיתוג נכון לארגון הגיוס הינו בגדר חובה שכן הארגון מתחרה בשוק אל מול ארגונים אחרים שהם יותר מאתגרים ומעניינים מקצועית, וכן קיימת בהם אווירה יותר פתוחה ומאפשרת.

תחום הגיוס הוא הינו אחד התחומים המרכזיים ביותר במשאבי אנוש. בהיותו תחום ריאקטיבי הוא תמיד חבוט וחבול ונחשב לקשה מאד להישרדות עבור אנשי משאבי אנוש הפונים לעבוד בו. גיוס טלנטים לארגון היא מלחמה מתמדת בין הארגונים. המשאב האנושי הינו הנכס העיקרי של הארגון שמביא את הערך האמיתי בפיתוח מוצרים חדשים שיכניסו כסף לחברה.

על מנהל הגיוס להכניס חדשנות, להשקיע במקורות גיוס שמותאמים יותר לעידן הדיגיטאלי כמו LinkedIn ו- Facebook. על סמנכ"ל משאבי אנוש לפלטר לחצים שבאים מטעם הביזנס כגון "לא קיבלתי מספיק קורות חיים", "הקצב של הגיוס אינו מהיר מספיק" , לפלטר פירושו "לנהל" את הסיטואציה ולנסות למצוא פתרונות יצירתיים באמצעות רתימת המנהלים לחשיבה משותפת.

קשרי תעשיה ואקדמיה טובים, כוללים פעילות שוטפת של המנהלים המובילים מהחברה באקדמיה אם בפרויקטים משותפים ואם ע"י קידום קורסים רלוונטים לתעשייה.לארגון הגיוס יש חלק מרכזי בקידום והנעה של ההבנה הארגונית – חייבים להיות פרואקטיביים עוד היום!

מי אני? מנהלת משאבי אנוש ויועצת ארגונית שמתמחה ב"להעיף" את הביזנס קדימה. אני מיעצת היום למנהלים והנהלות ומפתחת אצלם את "החוסן הניהולי". לעולם אחפש את הגישה הפוזיטיבית:" איך כן אפשר לעשות" ולא איך "אי אפשר לעשות" משפט שאנשי משאבי אנוש רבים, פקידים ללא הבנה עסקית של מהי המשמעות של להיות Business Partner .אמיתי!

Please reload

Recent Posts
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • LinkedIn Social Icon