זו לא עבודה אלא תחביב - כשכייף לך לקום בבוקר וללכת לעסוק במה שאתה אוהב. הזוי? כל מילה בסלע!

March 13, 2016

 

 

במהלך 6.5 השנים שעבדתי בחברת קומברס, הגעתי כל בוקר עם שיר בלב למקום עבודתי . כל כך נהניתי תרמתי ונתרמתי שנוצרה בי תחושה שאני הולכת לעבוד בתחביב שלי . ובכלל, בהיותי אדם בעל אופטימיות חסרת תקנה, יכולת חוללות עצמית שתורמת לרמת ביצועים גבוהה ולהצלחה בקריירה, לא נותר לי אלא להודות על תקופה נפלאה.

אולם איך יודע מחפש העבודה שהגיע למקום הנכון? שאכן ה-DNA שלו תפור על ה-DNA של החברה שהוא מתראיין אלייה?

תהליך חיפוש עבודה (בין אם יזום ורצוי ובין אם כפוי) הוא תהליך של שינוי. כל שינוי משמעותי, הוא משהו שעלינו לעבור תהליך של הסתגלות הדרגתית אליו. לעיתים, לא עצם השינוי האובייקטיבי עצמו הוא שקשה לנו, אלא ההסתגלות הפסיכולוגית לשינוי הזה.

ההשפעה של אובדן עבודה על המשפחה היא השפעה שמקבילה לאבל במשפחה. לפתע מתערער הבטחון הכלכלי. אדם שואל את עצמו, האם אוכל להרשות לעצמי את אותם הדברים שהתרגלתי אליהם? האם נצטרך להתחיל לחיות אחרת בצורה יותר מחושבת, להצטמצם?

מלאכת חיפוש העבודה היא לא עבודה קלה ואין בה תוצאות מהירות. על מנת למצוא עבודה מספקת יש "להתעסק" בזה כל ימות השבוע. היתרון של העידן שלנו הוא הרשתות המקצועיות והחברתיות – Linked In ו- Facebook אשר מצמצמות את המרחק הפיזי ואת אי הנעימות... כי "כולם עושים את זה"..

בצומת הדרכים הזה יש לקבל החלטות אשר אינן פשוטות וכל אחד מאיתנו נתקל בהן במהלך הקריירה שלו: האם להיות ראש גדול ולקחת סיכון או לחליפין, להישאר בעבודה "חמורית" , עם בטחון כלכלי ותעסוקתי למרות שהארגון השתנה ולא עונה על צרכינו ברמה הערכית והמקצועית.

לא משנה איך אתה מגיע לעניין –השאלה מנקרת, לא נותנת לישון בשקט, איך ממנפים את הדברים שאני באמת אוהב לעשות לכיוון של עבודה שגם מפרנסת את המשפחה. פתאום, ככה, בוקעת לה משאלה ומתחילה להתנסח ברור : הפעם אני רוצה לשנות , תפקיד, תחום עיסוק, אולי פרויקט, בו אוכל להביא לידי ביטוי את מלוא הפוטנציאל שלי.

לפעמים מתוך חוסר הוודאות הנקודה החיובית היא "הפעם אני פותח פרק חדש בחיי".. החלטה כזו מלווה בפחד עצום אך גם בהתלהבות. לפעמים אתה מקבל החלטה פנימית לשנות כיוון מקצועי. אין תשובה אחת להחלטה מה חשוב יותר ממה.

זיהוי של עוצמות יחודיות דורש תצפית עצמית ולעיתים יש להיעזר במאמן חיצוני שמשקף לך את מה שאתה באמת רוצה להיות. יכולת חוללות עצמית הנה להשתמש בעוצמות וביכולות הייחודיות בכל מקום אחר ועיסוק אחר שתבחר. העולם יפה ומלא הזדמנויות!

Please reload

Recent Posts
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • LinkedIn Social Icon